"Małe Nemo", czyli niemowlaki sfotografowane pod wodą

Już wielu artystów w historii zanurzało się pod wodę z obiektywem. Podwodne kadry stały się dość popularne i niezmiennie przyciągają uwagę. A ich autorzy starają się, by z każdym kolejnym były coraz bardziej kreatywne. Tym razem amerykański fotograf Seth Casteel wpadł na pomysł wpuszczenia do wody niemowlaków. Jaki otrzymał efekt? I po co w ogóle to robił?

5-miesięczna Zoe Ubiera

5-miesięczna Zoe Ubiera (© Seth Casteel)

Sądzę, że ze strony rodziców tych maluchów była to dość ryzykowna decyzja. Ale trzeba przyznać, że autor bardzo umiejętnie oddał na zdjęciach tą dziecięcą (a właściwie niemowlęcą) nieświadomość, beztroskę, wolność.

9-mesięczny Easton Portnoy

Fotografii jest 15, a wszystkie razem tworzą projekt o nazwie "Little Nemos". Te wyjątkowe prace Seth Casteel wykonał dla amerykańskiego magazynu The New York Times.
Roczna Katelyn Francoforte

Należy zaznaczyć, że zdjęcia te ukazują coś więcej niż jedynie zwykłą naukę pływania. Zamysłem było, aby kadry przedstawiały technikę przetrwania w wodzie, której dzieci uczą się, aby uchronić się przed utonięciem. Bowiem, gdy znajdują się pod wodą, naturalnie wstrzymują oddech, wymachują nóżkami i są w stanie wytrzymać pewne okresy czasu, aż wreszcie obracają się na plecy i swobodnie unoszą na powierzchni wody. Tę technikę zapoczątkował już pod koniec lat 60 Harvey Barnett, który po tragicznym utonięciu syna jego sąsiada, postanowił nauczać dzieci pływania. Jego metody rozprzestrzeniły się na cały świat.
11-miesięczna Keira Spry

Przy okazji… chyba większość osób pamięta album zespołu Nirvana o tytule "Nevermind" i teledysk do jednej z ich piosenek, który prezentował scenę pływającego w morskich głębinach malucha. Jak widać motyw "niemowlęcego pływania" stał się dosyć popularny.
8-miesięczny Troy Rothwell

Pomijając ten główny, najważniejszy aspekt całego projektu "Little Nemos", artysta zdecydowanie postarał się, aby kadry były dopracowane i w śliczny sposób ujął małe, pływające dzieciaki. Bo czy ktokolwiek jest w stanie oprzeć się ich urokowi?
13-miesięczny Sawyer Beattie

16-miesięczna Grace Allen

Warto wspomnieć, iż autor zdjęć Seth Casteel jest dosyć znanym i nagrodzonym fotografem. Jego inne prace można zobaczyć na stronie internetowej.

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Przeglądy:

Photoshopowe wpadki miesiąca - wakacje 2014 Sesja dla Disney'a i Annie Leibovitz podczas pracy Blogi modowe, na których zdjęcia zatrzymają Cię na dłużej "303 zdjęcia, które musisz znać" - recenzja albumu, którego nie ma Koken – darmowy system zarządzania treścią dla fotografów Filmy o fotoreportażu, dzięki którym inaczej spojrzysz na świat... JPEGmini – zmieniamy rozmiar zdjęć jednym kliknięciem Książki o fotografii, które warto przeczytać [cz.1] Photoshopowe wpadki miesiąca [styczeń] Fotoreporter David Guttenfelder opowiada o robieniu zdjęć smartfonem w Korei Północnej Fotografia (i Photoshop) w służbie propagandy 15 najchętniej czytanych tekstów w 2013 r. na Fotoblogii Photoshopowe wpadki miesiąca [grudzień] Photoshopowe wpadki miesiąca - listopad [galeria] Co warto czytać? Jesienny przegląd prasy fotograficznej Kreatywne techniki fotograficzne, które mogą zainspirować Google+ z wbudowanym Snapseedem