Bohaterowie Disneya wyszli na ulice

Piotruś Pan w poczekalni u lekarza? Kopciuszek na stacji metra? Księżniczka Jasmine w nowojorskim klubie? Takie sytuacje możemy dojrzeć na grafikach Harry'ego McNally'ego, który postanowił umieścić disnejowskie postacie w całkowicie realnym świecie.

"Transformation"

"Transformation" (© Harry McNally)

"Moments Like This" to tytuł projektu stworzonego przez Harry'ego McNally'ego, który prezentuje w nim czarno-białe zdjęcia nowojorskich ulic i budynków z wkomponowanymi w nie dobrze znanymi nam postaciami z bajek Disneya. Surrealistyczne grafiki z jednej strony powodują uśmiech na twarzy, bo przecież umiejscowienie tak szczególnie utrwalonych w naszej świadomości postaci w szarej, nudnej rzeczywistości to wyjątkowo zabawne połączenie. Jednak z drugiej strony obrazy te powodują też dezorientację, a dobrze znani nam bohaterowie disnejowskich filmów wprowadzają lekki chaos. Tak więc te ciekawe zestawienia, jakie zaproponował nam Harry McNally wymagają, by chociaż przez chwilę przyjrzeć się i zastanowić nad nimi. Być może nie są przypadkowe…?

"Which Way Is Up?"

"Diagnosis"

"Excuse Me"

"Afterhours"

"End Of The Night"

Autor tych niecodziennych grafik postanowił też zrobić na nich całkiem dochodowy interes. Obrazki do powieszenia na ścianie można kupić na jego stronie internetowej.

A wszystkich, którzy chcą zobaczyć Kaczora Donalda na jednej z nowojorskich ulic, albo Mickey Mouse w roli uroczego woźnego serdecznie zapraszam na Instagrama.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Kłamać jak na zdjęciach Vimeo powoli wprowadza odtwarzanie filmów w 4K Średnioformatowy aparat wykonany ze skanera Epsona Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Rozmiary zdjęć na Facebooku - ile razy tego szukaliście? Teraz wszystko w jednym miejscu Miniaturowy aparat, który nie wymaga używania rąk Książki o fotografii, które warto przeczytać [część 1] Nowy trend w fotografii ślubnej? Animowane GIF-y Kolorowa fotografia przedmiotów w ruchu. Jak powstały te zdjęcia? Drony, małe czołgi, zdalne aparaty. Tak się dzisiaj fotografuje dzikie zwierzęta Obrazy van Gogha w gigapikselowych rozdzielczościach 180-gigapikselowa panorama Tokio - druga największa na świecie Plotka! Sony wyprodukuje obiektywy z wbudowaną matrycą OpenReflex - działająca lustrzanka, którą możesz pobrać z Internetu i samemu wydrukować Tak brzmi Symfonia Nikonów Witajcie w przyszłości. Fotograf testuje Google Glass jako narzędzie do fotografii ulicznej Fascynujący projekt Muzeum Fotografii Polak potrafi – wykonujemy 2 miliardy zdjęć miesięcznie Fotografowanie aparatem, który nie potrzebuje obiektywu? Niedługo będzie to możliwe Ciekawy eksperyment: portrety kolodionowe na opakowaniach po negatywach Ile zniesie Nikon D3s? (Uwaga - drastyczne zdjęcia! :) Jak zmienić starą kartę hotelową w osłonę na wyświetlacz? Zbuduj sobie lustrzankę dwuobiektywową z kartonu Szaleni Rosjanie fotografują na jednym z siedmiu cudów świata

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie, które podbija internet. Ostateczny dowód dla ”płaskoziemców”, że jest okrągła Niedźwiedź polarny, który pokochał fotografię Ma ogniskową 50-1000 mm i kosztuje 240 tys. złotych. Zobacz go w akcji George Muncey odwiedził fabrykę Kodaka. Zobacz, jak powstają legendarne filmy "Matryca słoneczna" - ma mniej niż 1 mm, robi zdjęcia i jest zasilana... światłem Kto powiedział, że za sprawą satelitów nie można tworzyć sztuki? Zobaczcie sami!